BLOG TYGODNIA - TWORZĘ BO LUBIĘ

W tym tygodniu wyróżnienie zdobywa Dorota z bloga TWORZĘ BO LUBIĘ. Gratulujemy!


1. Od jak dawna zajmujesz się rękodziełem?
Od dziecka miałam artystyczne zapędy, więc i rękodzieło cały czas się gdzieś przewijało. Co jakiś czas ustępowało miejsca innym pasjom : teatrowi, rysowaniu, malowaniu, rzeźbie. W końcu w dorosłym, ustatkowanym życiu wróciłam do kombinowania i wymyślania różnych ręcznie robionych rzeczy, mniejszych lub większych. Blog napędza mnie do robienia tego w miarę regularnie i do ciągłych poszukiwań.

2. Kto lub co Cię inspiruje?
Z tym bywa bardzo różnie. Jestem wzrokowcem więc to co widzę i mnie porusza najczęściej wpływa na to co tworzę. Może to być widok za oknem, inspirujące zdjęcie, ilustracja....wszystko :)

3. Jak widzisz swoją twórczość za kilka lat?
Chciałabym przede wszystkim, dalej czerpać z niej radość, co najmniej tak wielką jak do tej pory - to mój główny cel! Wbrew pozorom nie taki błahy i łatwy do osiągnięcia bo o wypalenie nie trudno. Marzy mi się też własna pracownia i dzielenie się pasją i umiejętnościami z innymi :)

4. Jaką masz radę dla zaczynających swoją przygodę z rękodziełem?
Szukajcie nowych wyzwań i inspiracji, nie popadajcie w rutynę, doskonalcie się i przede wszystkim BAWCIE SIĘ DOBRZE, bo bez tego nie ma pasji, a to ona napędza nas do działania!

5. Co sprawia Ci największą radość w tworzeniu?
Odkrywanie, próbowanie nowego! Jestem od tego uzależniona. Być może dlatego nie mam jednej, jedynej dziedziny w której się specjalizuję. Ciągle poszukuję.

6. Czego nie lubisz podczas wykonywania swoich dzieł?
Nieoczekiwanych wpadek, po których trzeba zaczynać wszystko od nowa! Tak dzieje się najczęściej przy próbowaniu nowej techniki, ale grunt to się nie zniechęcać :)

7. Z której pracy jesteś najbardziej dumna i dlaczego? 
Ciężko wybrać, bo do każdej mam jakiś sentyment, a z drugiej strony jestem typem osoby która zawsze jest trochę krytyczna w stosunku do własnej twórczości. Natomiast zawsze bardzo mnie cieszy robienie bawełnianych ozdób, które sama też bardzo lubię nosić, lubię je też dlatego, że wykorzystuję do ich tworzenia... używanie t-shirty, więc mamy od razu recykling!8. Ile czasu dziennie poświęcasz na tworzenie?
Bardzo różnie, w zależności od projektu. zazwyczaj jak do czegoś przysiądę to staram się zrobić za jednym razem jak najwięcej się da, więc bywa i kilka godzin, ale zazwyczaj nie codziennie.

9. Jaka jesteś prywatnie?
Generalnie energiczna i ciekawa świata, ale też dość...skrajna ;) Jak jestem szczęśliwa to aż się unoszę, promienieję... kiedy się smucę - widzę wszystko w najczarniejszych barwach...

10. Czy masz jakieś pasje oprócz rękodzieła?
Teatr, muzyka, film...większość moich zainteresowań kręci się wokół sztuki, ale uwielbiam też gotować!!

11. Co cenisz najbardziej w ludziach?
Prostolinijność, szacunek dla innych, empatię... no i kreatywność!

12. Co rodzina i przyjaciele sądzą o Twojej pasji?
Gdyby nie mąż pewnie nie odważyłabym się założyć bloga i pokazywać innym moje małe i większe wytwory, a gdyby nie blog pewnie nie usłyszałabym tylu ciepłych słów od bliższych i dalszych znajomych!

13. Kilka słów do czytelników naszego bloga.
Róbcie to co lubicie i odważcie się pokazać to innym :D
Pozdrawiam ciepło!Udostępnij:

1 komentarz :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes