DIY - TRANSFER NA KLEJ


Autorką diy jest A. Chmiel z bloga Chmielowa Dolina.

Często chcemy przyozdobić zdjęciem lub napisem naszą pracę. Nie jest to takie trudne jak by się mogło wydawać. Jak w prosty, choć niezbyt szybki sposób to zrobić?
Będą nam potrzebne:
- drukarka laserowa
- kartka białego papieru
- klej do decoupage
- pędzelek
- woda
W pierwszej kolejności trzeba znaleźć motyw, który będzie nam się podobał i idealnie pasował do naszego pomysłu. Gdy już to znajdziemy najtrudniejszą rzecz mamy za sobą. Teraz trzeba wymierzyć ile mamy miejsca na nasz motyw. Tekst możemy napisać za pomocą najprostszego edytora teksu dobierając odpowiednią wielkość czcionki. Z obrazkiem trzeba się nieco pomęczyć i użyć dowolnego programu do obróbki zdjęć aby uzyskać odpowiedni rozmiar.Teraz wystarczy wydrukować nasz motyw na drukarce laserowej, na zwykłym białym papierze, przy zaznaczeniu funkcji odbicie lustrzane.

Następnym krokiem jest posmarowanie naszego motywu klejem. Ja używam kleju do decoupage, ale wikol po niewielkim rozcieńczeniu wodą też się nadaje. Przy nakładaniu kleju, należy uważać aby nie przykleiły się nam żadne paproszki bo później będzie je bardzo trudno usunąć.Gdy nasz klej wyschnie wycinamy motyw. Obrazki wycinam starannie przy samym wzorze, natomiast przy napisach zostawiam spory margines aby później łatwiej było go "wtopić" w tło. Wycięty motyw przykładam w miejsce gdzie ma być przeniesiony i sprawdzam czy wszystko dobrze wygląda.Teraz wystarczy posmarować klejem powierzchnię na której ma być nasz obrazek, uważając aby nie przykleiły się nam żadne paproszki. Nakleić naszą kartkę wydrukiem do dołu dokładnie ją dociskając aby usunąć wszystkie bąble powietrza. Całość przycisnąć czymś ciężkim i zostawić na noc.

Ostatni etap polega na zdarciu papieru. Lekko namaczamy przyklejony papier i pocieramy delikatnie palcami, uważając aby nie zedrzeć motywu. Przy napisach brzegi pocieram bardzo mocno aby zatrzeć ślad między naklejoną kartką a tłem.
Gdy zedrzemy już cały papier i zostanie tylko nasz wzorek, wystarczy całość polakierować i gotowe.


Udostępnij:

2 komentarze :

  1. Witam , czy motyw przyklejamy na już zalakierowaną powierzchnię? bo bez lakieru to chyba się rozmaże? :(
    pozdrawiam, magolia57

    OdpowiedzUsuń
  2. Obojętne, motyw się nie rozmaże pod warunkiem że będzie z drukarki laserowej. Ja zazwyczaj naklejam bezpośrednio na farbę.

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes