DIY - Scrap jajeczka

Autorką diy jest Ania z bloga Z wiatrem i pod wiatr

Wybierzcie sobie interesujące Was wielkości jajeczka i odrysujcie na tekturkach:Wytnijcie dokładnie ostrymi nożyczkami:Wyzbierajcie scrap-ścinki, czy jakiekolwiek inne resztki fajnych, ale nie za cienkich papierów, np. kolorowy blok techniczny:I do dzieła. Wersja pierwsza, czyli smarujemy tekturową bazę klejem przez środek (polecam taki z końcówką do aplikacji) i przyklejamy poziomy ścinek kontrolując, aby wypadł w połowie:Do tego pierwszego paseczka dopasowujemy dokładnie i doklejamy kolejne paseczki scrap-ścinków:Po chwili przeschnięcia przewracamy dzieło i obcinamy równiutko niepotrzebny nadmiar scrap-ścinków:Gotowe.Wersja nr 2 pozwala nam wykorzystać ścinki, które nie wiedzą co to linia prosta:Montujemy je na podklejonej powierzchni tak samo jak wzór nr 1 - od środka, wykańczając do brzegów naprzemiennie:Oto efekt:Większe kawałki też się nadają:

Wersja nr 3 pozwala nam wykorzystać ścinki papieru potraktowane ozdobnymi nożyczkami:Przyklejamy kawałek papieru na brzeg i lecimy ze ścinkami naklejając je tak, aby delikatnie zachodziły na siebie:

Proszę bardzo. Widać efekt 3D:

Propozycja nr 4 to wersja dwuścinkowa przyozdobiona ozdobnym paskiem po środku:

Żeby scrap-jajeczkom dodać uroku przewiązujemy je niteczkami, kordonkami, tasiemkami, wstążeczkami, koronkami:

Oczywiście nadprogramowe scrap-wytłoczki też nie muszą się zmarnować:Jajeczka mogą stać się częścią czego tylko Wasze dusze zapragną jako dekoracja, nawet magnesem na lodówkę pełną świątecznych pyszności.

Udostępnij:

3 komentarze :

  1. Uwielbiam recycling i nie marnowanie materialow :D

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny pomysł. W ubiegłym roku szyłam z dzieciakami jajeczka z filcu i resztki nam zostały. Wykorzystamy je do przygotowania jajek wielkanocnych w tym sezonie. A stronę dodaję do ulubionych bo widzę tu mnóstwo pomysłów do zrealizowania w pracy z dziećmi- akurat trafiła mi się grupka dzieci zainteresowanych szyciem i majsterkowaniem.

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes