DIY - Szydełkowa czaszka

Autorką diy jest Adorisa z bloga Adorisa - radość tworzenia

1. 14 o. łańcuszka zamknąć w okrąg, następnie zrobić kolejny łańcuszek z 14 oczek2. Koniec łańcuszka wbijamy w jego początek tak aby powstała nam odwrócona liczka 8.3. Ósemkę obrabiamy półsłupkami, dodając po 4 na każdym okręgu (co daje 18 oczek na każdy okrąg)4. Przeciągamy nitkę i kończymy - etap pierwszy zakończony :)

5. Teraz zaczynamy od 7 oczka i wbijamy szydełko.6. Przerabiamy kolejne 14 oczek – przechodzimy do kolejnego rzędu, ale nie wykonujemy dodatkowego oczka łańcuszka do przejścia - tak powtarzamy przez kolejne 7 rzędów ( na końcu powinno pozostać 8 oczek). Następnie kończymy i przechodzimy do dołu naszej czaszki.7. Zaczynamy w oczku mniej więcej równoległym do oczka które rozpoczęło górę i robimy 4 półsłupki.8. Wykonujemy łańcuszek z trzech oczek, omijamy 5 oczek, wbijamy szydełko i przerabiamy kolejne 4 półsłupki.9. Przerabiamy z powrotem półsłupkami (powinno ich być 11) w tym miejscu kończymy.

10. Wbijamy szydełko w 3 oczko robimy łańcuszek z 3 oczek, omijamy jedno oczko i wbijamy w kolejne, następnie znowu wykonujemy łańcuszek z 3 oczek i powtarzamy aż będziemy mieli 4 takie łańcuszki.11. Ostatni rząd przerabiamy półsłupkami, w taki sposób, że w każdym łańcuszek z poprzedniego rzędu wykonujemy jeden półsłupek ( na końcu mamy w sumie 4 oczka). Kończymy, przycinamy nitkę i gotowe.

Udostępnij:

Prześlij komentarz