Blog tygodnia - Addicted to crafts


Wyróżnienie w tym tygodniu wędruje do twórczyń bloga Addicted to crafts. Gratuluję :)

1. Od jak dawna zajmujesz się rękodziełem?
Odpowiedzi będę udzielać w liczbie mnogiej, nie dlatego żebym tęskniła do poprzedniego ustroju, albo miała zaburzenia osobowości, ale dlatego, że bloga prowadzimy we 3. Dwie Aśki i Ewka.
A jeśli chodzi o to jak długo zajmujemy się rękodziełem, to my nie jesteśmy pewne, czy w ogóle to co robimy nazwałybyśmy rękodziełem. To jest raczej zabawa, a bawimy się od dziecka:)

2. Kto lub co Cię inspiruje?
To jest bardzo męczące, ale wszyscy i wszystko. Męczące, bo powoduje bezsenność, chroniczny brak czasu i niemożność lenienia się, ale jednocześnie jest to niezwykłe i bardzo tę umiejętność dostrzegania piękna we wszystkim sobie chwalimy. Trwamy w dziecięcym zachwycie i jest to bardzo przyjemne. Oprócz codzienności, przyrody i zwierząt, które kochamy inspirują nas duże nazwiska takie jak Martha Stewart, a raczej sztab ludzi dla niej pracujących. Inspirują nas też inne blogi, te polskie i zagraniczne. Czasami wchodząc w listę czytelniczą i przeglądając kolejne posty, myślimy sobie WOW, super, że w jakiś sposób jesteśmy częścią tego co w blogosferze powstaje, a powstają rzeczy czasem niezwykłe. Inspirujemy się też we trzy nawzajem.

3. Jak widzisz swoją twórczość za kilka lat?
Myślę, że jak każdy mamy szansę się bardzo rozwinąć. Już się rozwijamy. Prowadzenie bloga, o szeroko pojętym "rękodziele" jak wiadomo, nie sprowadza się jedynie do wykonania tego "dzieła" :) Trzeba jeszcze temu czemuś zrobić zdjęcie. A ponieważ chcemy to robić dobrze, jedna z nas wylądowała w szkole fotograficznej. Chcemy zdjęcia dobrze przygotowywać do edycji, więc uczymy się programów graficznych takich jak photoshopa, ilustratora itd .
Nie chcemy kopiować tego co już ktoś inny pokazał, chcemy robić rzeczy jeszcze nie zrobione, więc podróżujemy,odwiedzając nowe miejsca, w których szukamy materiałów, inspiracji itd. Jakkolwiek to co robimy będzie wyglądało za kilka lat, naszą największą nadzieją jest to, że będziemy wciąż trwać i czerpać z tego taką frajdę jak teraz.   

4. Jaką masz radę dla zaczynających swoją przygodę z rękodziełem?
Dzisiaj będąc w sklepie dla plastyków, spotkałam dwie panie, które się do tego sklepu nawzajem przyprowadziły, w celu zakupów materiałów na zajęcia z decoupagu. A trzeba wspomnieć, że miały dobrze po 60. I tak sobie pomyślałam, powstrzymując się, żeby im tego na głos nie powiedzieć, że jak to fajnie, że im się chce. I myślę, że to wystarczy, żeby zacząć. Musi się chcieć:)

5. Co sprawia Ci największą radość w tworzeniu?
Mało rzeczy robimy dla siebie. Większość robimy z myślą o konkretnej osobie, często dzieciach. Największa frajda jest wtedy, jeśli temu komuś spodoba się to co dla niego zrobimy. 

6. Czego nie lubisz podczas wykonywania swoich dzieł?
Tylko tego, że czasami nie możemy pracy dokończyć, bo nam czegoś np. zabrakło i trzeba czekać do następnego dnia :)

7. Z której pracy jesteś najbardziej dumna i dlaczego?  
Jeśli mamy wybrać jedną to chyba MACIORA. Po prostu ją kochamy:) 


8. Ile czasu dziennie poświęcasz na tworzenie?
Spotykamy się średnio raz w tygodniu u którejś z nas i robimy coś wspólnie, co pokazujemy potem w kilku postach w tygodniu. Niektóre rzeczy robimy indywidualnie, wieczorami po pracy.  

9. Jaka jesteś prywatnie?
Lubimy ludzi, a ludzie lubią nas:)

10. Czy masz jakieś pasje oprócz rękodzieła?
Jedna Aśka interesuje się modą, pasją drugiej jest fotografia, a Ewka lubi podróżować i naprawdę świetnie gotuje. 

11. Co cenisz najbardziej w ludziach?
Cenimy ludzi z poczuciem humoru, z dystansem do samych siebie i tych, którym się chce:)

12. Co rodzina i przyjaciele sądzą o Twojej pasji?
Bliskim podoba to co robimy. Jedni nas wspierają znosząc permanentny bałagan w domu, inni namawiając do publikowania tego co robimy, jeszcze inni podrzucają nam jakieś rzeczy do przerobienia, albo rzucają wyzwania, typu marzy mi się...
To wszystko mobilizuje i inspiruje. I to jest super. 

13. Kilka słów do czytelników naszego bloga. :)
Na końcu są zawsze ogłoszenia:), więc ogłaszamy co znajdziecie na naszym blogu do końca roku.
Na listopad przygotowujemy fajną zabawę, do udziału, w której serdecznie  wszystkich, którzy rękodziełem się parają, zapraszamy. Szczegóły i start tego świątecznego wyzwania 12 listopada u nas na blogu. 
Będą fajne nagrody i mnóstwo świątecznych inspiracji. 
A w grudniu codziennie od 1 do samej Wigilii,  nowa instrukcja DIY, przygotowana przez nas, oczywiście związana z tematem nadchodzących świąt:)
Do zobaczenia u nas :) Serdecznie Was zapraszamy. 

Dwie Aśki i Ewa:)

Jeszcze raz gratuluję a czytelników zapraszam do obejrzenia kilku z całej masy wspaniałych prac, które znajdziecie na blogu Addicted to crafts.


Udostępnij:

11 komentarzy :

 1. Dziewczyny w 100 % zasłużyły na to wyróżnienie ! Świetny blog !

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłosiło się tyle fajnych blogów, że czujemy się naprawdę wyróżnione:) Dziękujemy za to i za Gosi powyższy komentarz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję babeczki :) Uwielbiam Was :)

   Usuń
  2. No bezdyskusyjnie zasłużone wyróżnienie!

   Usuń
 3. W pełni zasłużone!
  Często tam wpadam się poinspirować albo poprawić humor, więc polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nagroda zasłużona !!! Dziewczyny robią naprawdę świetne rzeczy , mają idealne poczucie humoru i dystans do siebie. A wszystko to okraszone pięknymi zdjęciami - gratuluję ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne rzeczy!!! :D
  gratulacje i już dodałam Was do ulubionych!! :D
  ściski z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziś odkryłam Twój kreatywny blog. Bardzo podobają mi się Twoje prace. Masz wielki talent i dużo cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń