DIY - Poduszka wieloryb

Autorką diy jest Ewa z bloga Robie w domu

Będziecie potrzebowali:

- materiał (najlepiej dwa kontrastowe)
- kawałki białego i czarnego filcu
- wypełnienie do poduszek
- maszyna do szycia, nitka i igła, nożyczki
- papier, ołówek, szpilki


Zaczynamy od narysowania szablonu. Ja zrobiłam to sama na sklejonych 3 kartkach A4. Ale można także powiększyć i wydrukować grafikę z wielorybem. Następnie wycinamy kształt i za pomocą szpilek przytwierdzamy do materiału i wycinamy zachowując ok.5 mm odległości od szablonu. To samo powtarzamy z drugim kawałkiem materiału.Teraz przygotowujemy oczy: Wycinamy dwa białe owale oraz dwa mniejsze czarne owale.
Mocujemy je ze sobą, a następnie maszyną przyszywamy czarny do białego.Teraz oczy mocujemy szpilkami do wieloryba na 2 kawałkach materiału i zszywamy. Pamiętajcie aby pilnować by oczy w obu przypadkach znajdowały się na tej samej wysokości.

Teraz możemy wziąć się za zszywanie 2 stron wieloryba. Odwracamy je prawymi stronami do siebie i mocujemy szpilkami. Pamiętajmy aby zostawić spory otwór nie zszyty na wywrócenie poduchy na prawą stronę i wypełnienie (u mnie na dole wieloryba).


Gdy zszyjemy już obie strony, trzeba wyciąć ząbki przed szwem, aby poduszka lepiej się układała.Teraz ostrożnie przekładamy wieloryba na prawą stronę, możemy pomóc sobie okrągło zakończonymi nożyczkami - w trudno dostępnych miejscach jak - ogon.Teraz po mału wypełniamy wieloryba wypełnieniem do poduszek. Na końcu ręcznie zszywamy otwór.I gotowe!

Udostępnij:

3 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes