DIY - Litera z guzików

Autorką diy jest Ewa z bloga Robię w domu.
Będziecie potrzebować:
- podobrazie malarskie (rozmiar: 40x50 cm) - dostępne w sklepach dla plastyków lub w internecie (cena ok.15 zł)
- dużo czarnych guzików w różnych rozmiarach, błyszczących
- pistolet z klejem na ciepło
- szablon litery P
- ołówek
- linijka/ miarka
- igła/ szpilka

Moje rady:
Wybierajcie płaskie, błyszczące guziki o ciekawej fakturze w różnych rozmiarach.
Najlepiej przy tego typu projektach sprawdzają się litery czcionek szeryfowych (czyli takich z tzw. zaciosami) są bardziej ozdobne. 

Szablon litery ściągnęłam z tej strony. Można tam pobrać PDF z dużą i małą literą P (a także z każdą inną literą alfabetu). My potrzebujemy jednak tylko dużej więc tu przygotowałam gotowy do druku szablon. 

Wykonanie:

Zaczynamy od wydrukowania litery na całej wielkości kartki.
Następnie bierzemy podobrazie i przykładamy do niego kartkę z szablonem, pamiętając by umieścić go ok. 10cm od każdej krawędzi podobrazia (tak, żeby był na środku).Gdy ułożymy już prawidłowo szablon, przyklejamy go lekko z obu stron taśmą, żeby się nie przemieszczał. Bierzemy igłę i robimy małe nakłucia wzdłuż konturów litery, przebijając papier i podobrazie.
Zdejmujemy szablon i ołówkiem delikatnie łączymy ze sobą kropki, tak by powstała litera"P". Szablon kładziemy obok podobrazia i na nim układamy guziki (najładniej wyglądają na przemian duże i małe).


Bierzemy pistolet z klejem i przekładamy każdy guzik z kartki przyklejając go od spodu do podobrazia. Gotowe!Udostępnij:

10 komentarzy :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes