DIY - Herbatnik z modeliny

Autorką diy jest Ania z bloga Handicraft Workshop.

Czego potrzebujemy?

Oczywiście modelina - bez niej ani rusz. Zwykle używam modeliny firmy Astra, lecz tym razem zdecydowałam się na modelinę Bimbay. Jest ona stosunkowo tania i w zestawie mamy aż 12 kolorów. Mimo długiego rozrabiania modelina nie "roztapia się", a co za tym idzie nie przykleja się do rąk ani jakiegokolwiek podłoża. Jak dla mnie to bardzo duży plus.Narzędzia - posiadam zestaw narzędzi do modeliny (3 plastikowe nożyki i wałek) firmy Sculpey, jednak równie dobrze sprawdzą się wykałaczki i linijki.Pastele - koniecznie suche, nie olejne! Posłużą nam one do nadania herbatnikowi "przypieczonego" koloru.

Do tego będziemy potrzebować jeszcze nożyka do papieru oraz bagietek kosmetycznych.

Wykonanie:

1. Bierzemy kawałek modeliny w kolorze naszego herbatnika. Jeśli nie mamy takiego koloru, to radzę pomieszać białą modelinę z niewielką domieszką modeliny brązowej i żółtej.2. Rozgrzewamy modelinę i formujemy ją w kształt kulki.

3. Rozpłaszczamy modelinę używając wałka lub czegokolwiek płaskiego (np. linijki).4. Formujemy palcami kształt herbatnika.5. Bierzemy nożyk lub linijkę - ewentualnie inną płaską rzecz - i prostujemy ścianki herbatnika. Mniej więcej tak powinien wyglądać "wyrównany" herbatnik:

6. Bierzemy nożyk, wykałaczkę lub szpilkę i robimy lekki zarys naszych herbatnikowych "nacięć" - po prostu lekko skrobiemy modelinę z wierzchu. Postarajmy się, aby nacięcia wyszły w miarę równych odstępach.7. Bierzemy nożyk i zaczynamy robić nacięcia w wyznaczonych miejscach.8. Bierzemy wykałaczkę i robimy wgłębienia w punktach, w których "spotykają się" przedłużenia nacięć.
9. Herbatnik już prawie gotowy! Teraz pozostaje nam tylko dodanie mu trochę koloru. Bierzemy suche pastele w różnych odcieniach brązu i za pomocą nożyka do papieru staramy się zetrzeć je w proszek.

10. Za pomocą bagietki nadajemy herbatnikowi koloru.
Nasz herbatnik powinien wyglądać mniej więcej tak:

Teraz już od was zależy, co chcecie z nim zrobić. Możecie wykorzystać go jako wisiorek, kolczyk, lub brelok.

Udostępnij:

7 komentarzy :

 1. Dziękuję serdecznie za umieszczenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłabym jeszcze tylko poprosić o zmianę nazwy z Handicraft Workshop na Warsztat Rękodzieła Szalonego Naleśnika? Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. świetne na pewno wykorzystam, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale to się zaraz zgniecie to na co to komu jako kolczyk ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to się potem zapieka albo jak ktoś woli gotuje i jest potem twarde anonimowy :)

   Usuń

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes