DIY - Owieczka

Autroką diy jest Ania z bloga Posolone pomysłyPotrzebne będą:
-masa solna: 1 szkl mąki + 1 szkl soli + ciepła woda
-wałek
-nożyk
-patyczki do szaszłyków
-foremki kwiatuszki
-okrągła, mała fotemka
-rurka do napojów
-woda + pędzelek
-papier do pieczenia/folia aluminiowa

1. Rozwałkowujemy ciasto, wykrawamy kwiatuszki i kółeczka (nie miałam tak małej okrągłej foremki więc użyłam pustego pojemniczka po farbie plakatowej). Sklejamy (woda + pędzel) ze sobą.2. Uszy: formujemy małe kuleczki, spłaszczamy i ściskamy z jednej strony. Doklejamy uszka do owieczki.3. Grzywka :) : prostym sposobem (przy pomocy foremki) wycinamy grzywkę i doklejamy do owieczki. Jeżeli nie macie takiej foremki, możecie przecisnąć masę przez wyciskacz do czosnku lub wyciąć kilka paseczków. Za pomocą nożyka robimy zarys buźki.4. Kopytka: formujemy kulki, spłaszczamy palcami, robimy dziurki, nacinamy i gotowe.5. Do kilku owieczek wbiłam patyczek do szaszłyków, w kolejnych zrobiłam po dwie dziurki (będą to serwetniki), w następnych zrobiłam po trzy dziurki (podziękowania dla gości).
Kopytek użyję tylko do dekoracji na patyku.6. Wszystkie owieczki układamy na blachę, wyłożoną papierem do pieczenia i .... do piekarnika :)
Suszymy ok 2- 2,5 godz w temperaturze 80 stopni. Jeżeli zwiększycie temperaturę owieczki się zarumienią. Na początku suszenia zawsze uchylam drzwiczki, żeby masa odparowała.

Zapraszam Was jutro, pomalujemy owieczki i ubierzemy w wiosenne kolory.

Potrzebne Wam będą: biała i czarna farba (do oczek), pędzelki, kolorowe farbki i wstążeczki.

Udostępnij:

2 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes