DIY - Wianek w kształcie serca

Autorką diy jest Natalia z bloga Zaczarowany papier


1. Bierzemy 5 rurek i łączymy w  sposób pokazany na zdjęciu poniżej. Przyklejamy jeszcze jedną, obok dowolnej, dodatkową. Łączymy je ze sobą w ten sposób:2. Do środka należy włożyć formę, ja wykorzystałam rolkę po folii spożywczej. Najlepiej jakby nie była zbyt gruba.3. Wyplatamy wokół niej, aż do uzyskania interesującej nas wielkości (należy jednak pamiętać, że na ten wianek łączymy dwie takie tuby ze sobą). Zaginamy rurkę co drugą, a do zagięcia wybieramy rurkę przy której znajduje się ta z poprzedniego zagięcia. Jak na zdjęciu:

 

4. Kiedy nam się rurka skończy doklejamy kolejne.5. Kiedy osiągniemy interesującą nas wielkość należy rurki przykleić do tuby i odciąć ich nadmiar. Formę wyjąć ze środka.
6. Dokładnie tak samo zrobić drugą tubę identycznej wielkości.7. Następnie łączymy ze sobą obie tuby.8. W miejscach, które były łączenia należy przeprowadzić nitkę i związać na środku (jak prezent). Formujemy w ten sposób kształt serca.Teraz dowolnie barwimy, a gdy wyschnie można zdjąć nitkę. Powinno zachować swój kształt :)

Udostępnij:

2 komentarze :

  1. niby łatwe a jednak to kręcenie mi się nie kręci :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chętnie pomogę, ale nie bardzo wiem w czym dokładnie problem:( napisz do mnie na_190@wp.pl to postaram się dokładniej wyjaśnić wszystko :)

      Usuń

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes