DIY - Kalendarz adwentowy

Autorką diy jest rotta z bloga Tworzę bo lubię.


Do zrobienia stelaża-choinki potrzebne będą:
  • Listwa grubości ok 1 cm i szerokości 5 cm ( ja wykorzystałam 2 takie długie na 2,5 metra)
  • gwoździe i młotek (lub klej do drewna, lub śrubki i wkrętarka, byle się trzymało )
  • gorący klej
  • 24 drewniane klamerki
  • kokardki z czerwonej i zielonej wstążki do dekoracji
  • opcjonalnie: farba i pędzel do pomalowania

1. Przycinamy deski. nie będę wam podawać konkretnych wymiarów bo tzreba dostosować wszystko do własnych potrzeb i miejsca na ścianie. U mnie pionowa deska ma niecały metr, a ta która jest najniżej około pół metra. Desek poprzecznych jest 5 i każda jest krótsza od kolejnej o ok. 10 cm.

2. Szlifujemy je w miejscu cięcia, nie przejmując się szczególnie starannością ;P

3. Przybijamy, skręcamy lub sklejamy naszą „choinkę” odmierzając dokładnie przestrzenie między kolejnymi deskami np. przyciętą na odpowiedni wymiar listwą

4. Gdy podstawa już gotowa przyklejamy klamerki w równej odległości. Zaczynając od góry ilość klamerek na każdej listwie wygląda tak: 1, 3, 5, 7, 8

5. Teraz mamy odpowiedni moment, żeby całość pomalować.Z kopertami – schowkami czeka nas żmudna praca, więc najlepiej wykonać je wcześniej, np oglądając film.

7. Arkusz papieru o wymiarach 18×13 składamy i sklejamy w następujący sposób (i tak 24 razy).9. Następnie malujemy cyferki, najlepiej używając szablonów. Ja użyłam takiego starego, plastikowego, nadał się doskonale.

Dalej pozostaje nam już tylko dokleić kokardki do każdej klamerki, wypełnić koperty smakołykami i cieszyć się efektem.Udostępnij:

2 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes