DIY - Tiulowe bombki

Autorką diy jest rotta z bloga Tworzę bo lubię.

"Długo przymierzałam się do zrobienia tiulowych pomponów, bo mimo swej prostoty są bardzo ładną i niebanalną ozdóbką na wiele okazji. Jako, że teraz najbardziej aktualną okazją jest Boże narodzenie, kupiłam tiul w najbardziej świątecznych kolorach – czerwonym i zielonym, i zabrałam się do roboty.
Sposobów robienia pomponów jest co najmniej kilka, ale ja wybrałam moim zdaniem najłatwiejszy sposób na zrobienie naprawdę ślicznych, pełnych kuleczek. moje są dość małe, średnicy ok 12 cm, ale możecie tym sposobem zrobić również naprawdę wielkie pomponiska."

Oto czego potrzebujemy:
  • tiul w wybranym kolorze ( ja miałam tiul w rolce, jego długość to 9 m, a szerokość 15 cm, jednak na tę wielkość pomponów jaką zaplanowałam był za szeroki więc przecięłam go na pół wzdłuż i zawinęłam z powrotem na rolkę)
  • nożyczki
  • sznurek lub cienka wstążka
  • sztywny papier ( odrysowujemy dwa kółka różnej średnicy jedno w drugim, tak by powstała „oponka” o średnicy około 12 cm)
1. Tekturowe kółko zginamy na pół. W miejscu zagięcia, od wewnętrznej strony robimy nacięcia na około 1 cm.
2. W zagięcia wsuwamy końcówkę sznurka w sposób widoczny na zdjęciu nr 3 i 4. Sznurek musi z jednej strony wystawać kilka centymetrów, a z drugiej jak sobie życzymy.3. Następnie zaczynamy zawijać począwszy od lewej strony równomiernie do prawej i z powrotem. Będziecie się pewnie zastanawiać ile razy zawinąć. Ja mam taki wzór: tyle razy ile centymetrów ma średnica i to razy trzy. Czyli: 12 razy w jedną stronę, 12 z powrotem i jeszcze raz. Tyle wystarczy żeby uzyskać fajny efekt, ale oczywiście można więcej, wtedy kulka będzie pełniejsza.
4. Gdy skończymy zawijać, ucinamy tiul.
5. Teraz wsuwamy nożyczki między kartoniki i i przecinamy wszystkie warstwy materiału. Zanim przetniemy dobrze jest zrobić już zaczątek pętelki ze sznurka, tak, aby po przecięciu tiulu móc szybko ją zacisnąć
6. Związujemy sznurek na supeł.

7. „Przeczesujemy” dłonią wszystkie warstwy i w razie potrzeby przycinamy
8. Pompon gotowy.
Poniżej możliwości ich wykorzystania.


Udostępnij:

4 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes