DIY - Kwiat z filcu

Autorką diy jest Ewa z bloga Robię w domu


Potrzebne będą:
- filc dekoracyjny (jeden arkusz A4 lub mniej
- gumka do włosów z metalowym łącznikiem
- guzik koralik
- pistolet z klejem na ciepło
- papier
- ołówek
- nożyczki
- szpilka

Najpierw na kartce papieru (może być też grubszy brystol, jeśli chcecie szablon wykorzystać wielokrotnie) rysujemy kółko o średnicy ok. 4,5 cm. Ja do jego narysowania użyłam kieliszka. Wycinamy kółko.
Następnie za pomocą szpilki przytwierdzamy kółko do filcu i wycinamy zgodnie z kształtem, powtarzamy tę czynność 7 razy.
Wycinamy także małe kółko z filcu, takie którego średnica jest nieco większa niż długość metalowego łączenia naszej gumki. Będzie ono ukrywało nieestetyczne łączenie.
 
Mamy więc 7 kółek z filcu, jedno małe, a do tego koralik i gumkę. Przygotowujemy sobie podstawę i płatki kwiatka: 6 kółek składamy na pół i jeszcze raz na pół, tak jak na zdjęciu.

Następnie wszystkie sześć płatków przytrzymujemy ciężkim naczyniem, tak by były cały czas złożone.


7 kółko smarujemy obficie klejem.Przyklejamy złożone płatki obok siebie dookoła kółka.Następnie na środek (między płatki) nakładamy odrobinę kleju i umieszczamy tam koralik.Mamy gotowy kwiatek. Odwracamy go do góry nogami. Jego spód (na środku) smarujemy klejem i przykładamy gumkę metalowym łączeniem.Klej kładziemy na metalu, nad i nim i pod nim, a następnie przyklejamy małe filcowe kółeczko.

Udostępnij:

4 komentarze :