DIY - litera F

Autorką diy jest Ewa z bloga Robię w domu


Do wykonania litery będą Wam potrzebne:
- Wydrukowana litera, którą chcecie zrobić 
- karton
- szeroka taśma klejąca (np. szara do pakowania paczek lub inna mocna)
- klej (np. z pistoletu na ciepło)
- stary t-shirt (lub inny materiał)
- nożyczki, nożyk
- długopis/ołówek
- Drukujemy ściągnięty szablon wybranej litery lub w Wordzie powiększamy daną literę do pożądanej wielkości (u mnie było to A4, czyli największa jaką mogłam wydrukować)
 
- Wycinamy literę, a następnie za pomocą taśmy przyklejamy delikatnie do kartonu i nożykiem lub nożyczkami wycinamy. Robimy to dwa razy by mieć dwie strony litery.  
 

 


- Następnie wybieramy jaką "głębokość" ma mieć litera, np. 3cm. Bierzemy jedną stronę litery i do jej dolnej i górnej płaszczyzny przyklejamy (za pomocą taśmy) pasek kartonu o szerokości 3 cm (jak na zdjęciu poniżej). Z drugiej strony pasków przyklejamy drugą stronę litery. 


- Następnie powtarzamy tak z każdą płaszczyzną pionową i poziomą litery, wypełniając przestrzeń między nimi paskami kartonu o szerokości 3cm. Zajmie to trochę czasu i duuużo taśmy. Na początku trzeba przyklejać taśmę wewnątrz i na zewnątrz litery (by wszystko lepiej się trzymało).
 
 


- Efekt powinien być podobny. Mamy gotową literkę, a właściwie jej szkielet. Teraz czas na "ubranko". Ja wykorzystałam w tym celu stary T-shirt pocięty poziomo na paski. Na wszystkie krawędzie, które wystają (i nie da się, okręcić ich paskami) naklejamy większe kawałki materiału (zaznaczone na zdjęciu poniżej). 


- Zaczynając od dołu przyklejamy jeden koniec paska klejem i zaczynamy okręcać go dookoła literki, kolejna kropla kleju na koniec paska. W miejscach, w których nie da się okręcić, przyklejamy krótsze paseczki materiału, których brzegi przykryje dalsza cześć paska.
 
 
- Tak oklejamy całą literę, pamiętając by wszystkie łączenia, klejenia były z jednej strony (z lewej strony litery, nie widocznej przy powieszeniu na ścianie).


Udostępnij:

2 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes