Blog tygodnia - DECU StyleWitajcie.
Wybranie jednego bloga spośród aż tylu zgłoszeń było dla mnie wielkim wyzwaniem. Każdy z blogów jest na swój sposób piękny i inspirujący. Trudno porównać różne techniki tworzenia, ale postanowiłam przyznać pierwsze wyróżnienie Zuzie z bloga DECU Style. Urzekły mnie cudowne prace i piękne zdjęcia. Bloga na pewno będę często odwiedzać i z niecierpliwością czekam na nowe posty.
Kilka prac możecie obejrzeć poniżej.
Zapraszam też do przeczytania wywiadu z Zuzą.


1. Od jak dawna zajmujesz się rękodziełem?

Rękodziełem zajmuję się (a raczej fascynuję) od niecałego roku. Zaczęło się wszystko w zeszłym roku, w lecie, jak zaczęłam szukać rzeczy do swojego wesela. Na wielu stronach internetowych napotkałam niezwykłe rzeczy ręcznie wykonane i tak poznałam czym jest Decoupage. Stwierdziłam, że przecież wiele rzeczy jestem w stanie sama przygotować i wykonać :)

2. Kto lub co Cię inspiruje?

Inspiracji szukam wszędzie m.in. w książkach, czasopismach, po sklepach czy na stronach internetowych... Nigdy nie miałam żadnej mentorki, uczyłam się sama i dalej się uczę. Często jest tak, że jak widzę jakiś przedmiot i serwetkę to wizja jak ozdobić przychodzi sama :)

3. Jak widzisz swoją twórczość za kilka lat?

Hmm... Jestem własnie na etapie w swoim życiu, że wszystko się zmienia bezpowrotnie. Mam ogromną jednak nadzieję, że dalej będzie mi się udawało pogodzić pasję z życiem rodzinnym i choć parę chwil znajdę, aby coś od czasu do czasu stworzyć. W rękodziele jest jeszcze tyle technik do odkrycia i poznania. Ostatnio nauczyłam się szyć na maszynie i szydełkować. Może w przyszłości wypróbuje też inne techniki :) Na pewno nie zamierzam przestać się uczyć i próbować..

4. Jaką masz radę dla zaczynających swoją przygodę z rękodziełem?

Rada dla początkujących? Nigdy nie zrażajcie się, jak Wam coś na początku nie wyjdzie! Metodą prób i błędów oraz praktyką można dojść na prawdę bardzo daleko :)
Dodatkowo (ja z tym miałam problem) często w internecie jest nadmiar informacji. Trudno wybrać i wyselekcjonować najważniejsze. Między innymi jak zacząć przygodę w decoupagiem. Na początku w ogóle nie wiedziałam co mam kupić i jak zrobić, bo często spotykałam niezrozumiałe zwroty. Małymi jednak kroczkami można wszystko zrozumieć i wszystkiego się nauczyć. Dużo cierpliwości i wiary w siebie :)

5. Co sprawia Ci największą radość w tworzeniu?

Radość w tworzeniu sprawiają mi dwie rzeczy. Pierwsza: akt samego tworzenia. Fakt, że można zwykły, nudny przedmiot ozdobić i zmienić w piękną rzecz, albo tchnąć nowe życie w starą rzecz - jest wspaniałe :) A druga to możliwość obdarowania kogoś bliskiego lub całkiem obcego rzeczą ręcznie wykonaną, gdzie wkłada się serce i część siebie.

6. Czego nie lubisz podczas wykonywania swoich dzieł?

Nie lubię, pewnie jak wiele osób - braku weny. W decoupagu w przeciwieństwie do innych dziedzin Handmadu czasem "uciążliwe" jest czekanie aż dana warstwa wyschnie, czy to farba, klej czy lakier. Na pewno uczy to cierpliwości i pokory, ale nie można zacząć i skończyć w jeden wieczór. Ja staram się planować czas i dlatego, gdy jedna rzecz schnie myślę, albo wykonuję kolejną :)

7. Z której pracy jesteś najbardziej dumna i dlaczego?

Każda moja praca do tej pory, nauczyła mnie czegoś innego i z każdej jestem dumna :)
Praca, która wywołała największy uśmiech na mojej twarzy za każdym razem jak na nią patrzyłam to skrzyneczka dla małej dziewczynki z imieniem Hania.


Postarzana skrzyneczka z hortensją była pracą, gdzie nauczyłam się bardzo dużo oraz była to jedna z pierwszych moich prac "bardziej zaawansowanych".


8. Ile czasu dziennie poświęcasz na tworzenie?

Trudno określić ile dziennie poświęcam na tworzenie. Nie robię tego codziennie.
Najczęstszym dniem w który uwielbiam "tworzyć" jest piątkowy wieczór. Malowanie, lakierowanie czy ozdabianie przedmiotów jest momentem wyciszenia po całym tygodniu pracy. Momentem tylko dla mnie i mojej pasji :)

9. Jaka jesteś prywatnie?

Prywatnie jestem zwykłą osobą chodzą do pracy. Niebawem żoną :) Uważam się, za osobę starającą się pozytywnie patrzyć na świat i życie. Choć nie zawsze jest to łatwe i proste. Uśmiechnięta i lekko zwariowana. :)

10. Czy masz jakieś pasje oprócz rękodzieła?

Moją drugą pasją poza rękodziełem jest filmowanie. Większą przyjemność mi sprawia nawet nie samo kamerowanie różnych zdarzeń czy miejsc, lecz późniejszy montaż zebranego materiału. Dobranie odpowiedniej muzyki, układ klatek..

11. Co cenisz najbardziej w ludziach?

W ludziach, bliskich czy nowo poznanych cenię najbardziej szczerość. Bez tego trudno budować wzajemne relacje. Mimo, że czasem szczerość rani. Uważam, że lepsza jest najgorsza prawda niż kłamstwo.

12. Co rodzina i przyjaciele sądzą o Twojej pasji?

Mam ogromne szczęście, ponieważ moi najbliżsi bardzo mnie wspierają i motywują do tworzenia. Podsuwają nowe pomysły oraz szczerze oceniają. Czasem nawet wytykają niedoskonałości - co też jest ważne. Często mnie rozczula jak spotykają, gdzieś na mieście przedmioty wykonane techniką decoupage i zaczynają porównywać :) Strasznie miło się słucha, że ja w swoje prace wkładam serce, a w sklepach często widzą przedmioty wykonane szybko tylko na sprzedaż.

13. Kilka słów do czytelników naszego bloga.

Kochani, bardzo długo szukałam w swoim życiu pasji.. Często coś zaczynałam, ale szybko się nudziłam.. Długo uważałam się za nudną osobę bez pasji i zainteresowań. W momencie zetknięcia się z decoupagiem otworzył się przede mną drugi świat. Świat nie tylko rękodzieła (i to wielu dziedzin - wciągają uwierzcie), ale również blogowy. Odkąd postanowiłam dość niepewnie, nieśmiało i z wieloma obawami prowadzić bloga spotkałam na swojej drodze wspaniałych ludzi oraz wiele życzliwości i wsparcia. Czasem małym nakładem, ale z miłością i sercem można stworzyć wiele wspaniałych i niezwykłych rzeczy, które mogą uszczęśliwić innych. A przecież to jest w życiu najpiękniejsze :) Szukajcie inspiracji i pomysłów dookoła :) Nie bójcie się tworzyć!


 -------------------------
Dziękuję Zuzie za poświęcenie czasu na odpowiedzenie na moje pytania i gratuluję wyróżnienia.

Już wkrótce pojawi się post w którym będzie można się zgłaszać do 2 edycji.

Udostępnij:

10 komentarzy :

 1. W pełni zasłużona nagroda!
  Od dawna podziwiam jej piękne twory :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny wywiad i boskie prace :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne prace. Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję bardzo zwyciężczyni, a swoją drogą fajny pomysł z tym blogiem tygodnia, bo dzięki temu poznałam bardzo ciekawy blog DECU Style i mam nadzieję, że jeszcze wiele poznam. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje dla zwyciężczyni .Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. o świetny blog, zasłużony:D

  OdpowiedzUsuń