DIY - Guzik z pętelką

Autorką diy jest Ewa z bloga Sen Nocy Letniej.
Po pierwsze zrobiłam pętelkę, taką co po zrobieniu właściwej ilości oczek mogłam dociągnąć, żeby na środeczku guzika dziurka była jak najmniejsza. Żeby pętelka nie poluzowała mi się zabezpieczyłam ją kropelką lakieru do paznokci.
Na pętelce zrobiłam 6 półsłupków.W drugim okrążeniu zrobiłam 12 półsłupków - w każde oczko po dwa półsłupki, zakończyłam oczkiem ścisłym.Trzecie okrążenie to 18 słupków. Czyli 1 półsłupek, następne oczko dwa półsłupki w jedno oczko poprzedniego okrążenia. Zakończyć oczkiem ścisłym.
Jeśli guzik jest większy to oczywiście należy zrobić dodatkowe okrążenia, dodając za każdym razem słupki (np. następne okrążenie 3 półsłupki, 2 półsłupki w jedno oczko poprzedniego okrążenia).


W czwartym okrążeniu, ponieważ guziczek któremu miałam zamiar uszydełkować ubranko jest gruby to żeby zrobić brzeg i miejsce na guzik, zrobiłam także 18 półsłupków.

Teraz pora na ubieranie, czyli 2 półsłupki i oczko minąć.
Piąte okrążenie - poprzednie okrążenie skończyłam na 18 oczka czyli teraz po zakończeniu mam 12 oczek w piątym 6 oczek.Należy pamiętać, żeby pozostawić nitkę wystarczająco długą aby można było przyszyć guzik.

Udostępnij:

2 komentarze :

  1. Bardzo fajnie wygląda taki obrobiony szydełkiem guzik:) Pomysł wart nasladowania!!!

    OdpowiedzUsuń