DIY - Pleciona bransoletka z t-shirta

Autorką diy jest Paolla z bloga Magazyn Towarów Niemasowych.


1. Tniemy koszulkę w paski o szerokości ok. 2cm i długości ok. 40 cm. Moja bransoletka będzie zaplatana z 8 pasków, ale można ich mieć dowolną ilość. Moje paski są w dwóch kolorach, aby lepiej było widać sposób wykonania.
2. Zwijamy paski w ruloniki, chwytając każdy pasek za jego końce i mocno naciągając w przeciwnych kierunkach.

3. Związujemy paski razem. Ja ułożyłam kolory naprzemiennie, aby zobrazować, w jakiej kolejności przeplatać sznurki.

4. Dla ułatwienia pracy możemy przypiąć robótkę agrafką do podłoża.5. Zaczynamy przeplatanie. Na początek przekładamy nieparzyste (czyli pierwszy, trzeci, piąty i siódmy) sznurki nad parzystymi, czyli w moim przypadku zielone nad niebieskimi.6. Zielone sznurki znajdują się teraz na górze, w następnej kolejności przekładamy więc niebieskie na zielone.7. W tym miejscu już niestety przestają obowiązywać zasady kolorystyczne. Przeplatamy sznurki w taki sam sposób, jak pleciemy warkocz. Ważna jest koncentracja podczas pracy - wystarczy moment nieuwagi i można się pogubić. Myślę, że jeśli przeanalizujecie dokładnie kolejne zdjęcia i wypróbujecie zaplatanie w praktyce, stanie się ono proste :)
Po raz kolejny więc przekładamy sznurki z dołu nad sznurki znajdujące się na górze.8. Aby splot był ścisły i nie rozchodził się, ważne jest naprężanie sznurków, aby wszystko równo się układało.
9. Pleciemy dalej według znanych już zasad. Splot jest coraz lepiej widoczny.10. Pracujemy tak długo, aż nasza plecionka będzie miała długość przekraczającą nieco obwód nadgarstka osoby, dla której przeznaczona ma być bransoletka.
11. Wolne końce zawiązujemy, aby bransoletka się nie rozplotła.
12. W miejscach oznaczonych czerwonymi liniami przeszywamy bransoletkę ręcznie lub na maszynie.13. Odcinamy zbędne końce.
14. Pasek zwijamy w kształt bransoletki i dokładnie zszywamy wolne końce na okrętkę.
15. Miejsce łączenia końców maskujemy, np. naszywając pasujące kolorystycznie guziki. GOTOWE!


Udostępnij:

5 komentarzy :