DIY - LATARENKA


DIY pochodzi z bloga Nie TYLKO Kura Domowa.

Do zrobienia latarenek potrzebne będą  

I. Puszka z odzysku- bardzo eko
2. Młotek, wkrętaki zwane śrubkami  i coś do ozdabiania jeśli chcemy trochę złagodzić surowy produkt - ja miałam akurat taśmy.
Śruby - lepsze niż gwoździe, choć te też się nadadzą. A lepsze, ponieważ już swoją konstrukcją pozwalają nam na określenie wielkości dziurki, którą wykonujemy. Wbijam śrubę tylko np. do drugiego zagięcia na śrubie. Precyzja wykonania jest wprost proporcjonalna do estetyki latarenki.

Aby puszka nam się nie wgniatała podczas wbijania śrubek, wlewany do puszki wodę i zostawiamy w zamrażalniku do czasu przejścia wody w inny stan skupienia - lód
Prace zaczynamy od projektu i układu dziurek, swobodne dziurkowanie też wchodzi w grę. Zależy to od indywidualnych potrzeb i nastroju. Wbijanie śrubek w puszkę z lodem jest niesamowitym i niezwykle skutecznym narzędziem do odstresowania.Gdy już mamy dziurki, możemy rozpocząć ozdabianie. 
Do środka poza świeczkami należy wsypać trochę piasku lub kamieni, aby puszka nie nagrzewała się nadmiernie na podłożu (szczególnie jeśli użyjemy zamiast świeczek podgrzewaczy). Ponadto piasek lub drobne kamienie ustabilizują nam świeczkę, no i wosk będzie łatwiejszy do usunięcia.
Udostępnij:

2 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes