DIY - Wiosenne drzewko

Autorką diy jest Iza z bloga Papierowy Świat IsskiiDo zrobienia drzewka będziemy potrzebować:
- różyczek,  ile to zależy od tego jakie duże drzewko ma być, 
- kleju na ciepło,
- 5 patyczków do szaszłyków ,
- coś na kształt kulki np. wyschnięta pianka montażowa,
- gips,
- wodę i pustą butelkę plastikową.Piankę, styropian lub kulkę z papieru nabijamy na patyczki na szaszłyki, które wcześniej zawijamy razem zielona bibułą i nakładamy na końcówkę kleju na ciepło.
Kulka może wydawać się  mała, ale drzewko wcale małe nie będzie.Następnie malujemy naszą kulkę na zielono, aby w razie czego nie były zbytnio widoczne prześwity i zaczynamy naklejać klejem na ciepło nasze różyczki zaczynając od góry.I kleimy dookoła pianki. Wystarczy  końcówkę różyczki pokryć klejem i przykleić do naszej kulki.

Gdy nasze drzewko jest gotowe zabieramy się za podstawę. Do obciętej butelki plastikowej wsypuję gips, dodaję wodę i czekam aż konstynstencja jest odpowiednia do włożenia drzewka. Można też oprzeć o ścianę będzie to nam dodatkowo podtrzymywało pion.
Do gipsu wbijam również 3 różyczki na długim druciku, później będzie to dekoracja do doniczki.

Doniczkę robię na dnie kartonowym, dlatego, że gips jest dość ciężki i podstawa musi być mocna, gdyby dno było plecione obawiałabym się, że ciężar gipsu wypchało by mi spód.Uplecioną doniczkę maluję. Klej na ciepło smaruję dno butelki i przyklejam na środek kartonika - naszego dna:

I teraz już pozostaje schowanie butelki czyli zrobienie podłoża doniczki.
Różyczki na długich drucikach staram sie równolegle umiejscowić, daję nam wrażenie opadniętych różyczek z drzewka.Później już pozostaje tylko udekorowanie doniczki (ale nie trzeba) i koniec
Moje drzewko wygląda tak:Udostępnij:

4 komentarze :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes