DIY - Komin z czapki

Autorka diy jest Kinga z bloga Szczypta Magii

Co będzie potrzebne?

- stara czapka
- dobre, ostre nożyczki
- włóczka lub nitka (zależy, czy chcecie aby szwy były widoczne czy nie)
- igłaObcinamy czubek naszej czapki. Jak dużo? Zależy to tylko od Was. W zależności od tego jak długi chcecie komin. Jeśli czapka jest zrobiona z dwóch warstw materiału tak jak moja to obie te warstwy zaginacie do środka jak pokazałam to na zdjęciu. Ważne aby obie strony zagięte były równo.Następnie bierzemy długi kawałek włóczki lub nitki. Ja zawlekłam czerwoną włóczkę na dużą igłę. Najlepiej zrobić to przed obcięciem czapki, ale jeśli materiał będzie się dobrze trzymał po zagięciu możecie to zrobić w dowolnym momencie. No i zaszywamy nasz komin. Ja swoje szwy umieściłam na zewnątrz ale Wy możecie ją zszyć tak, aby szwy były niewidoczne.
Na tym etapie nasz komin jest już skończony. Jeśli chcecie możecie dodatkowo ozdobić wasz komin np. kwiatkami z materiału bądź jakąś pasującą do niego broszką.


Ja dodatkowo obszyłam mój komin włóczką na dole i doszyłam kwiatki, co nie było trudne. Wyszywamy małe gwiazdki a później zieloną wełną wyszywamy listki i możemy śmiało pokazać się w kominie własnej roboty :)

Udostępnij:

1 komentarz :

 
Copyright © Polskie Handmade - kreatywna strona życia. Designed by OddThemes